Czym jest
Chlorofil do picia?

Zobacz składniki

Zielone światło dla zdrowia!

Chlorofil już w starożytności uznawany był za „uzdrowiciela”, którym leczono wiele ciężkich chorób. Nasz organizm potrzebuje dużo tlenu, a zielony płyn jest jego najlepszym nośnikiem. Jeśli będziemy spożywać zielone warzywa, pić zielone soki lub zażywać chlorofil w postaci tabletek czy suplementów diety, zapewnimy sobie prawidłowy transport tlenu do komórek.

Chlorofil to zielony pigment roślin. Jest on odpowiedzialny za przekształcanie światła słonecznego w energię. Swoją budową przypomina hemoglobinę – czerwony barwnik krwi. Dlatego ten zielony barwnik w roślinach nazywany jest często „krwią roślin”.
Im więcej zielonego pigmentu i tlenu w naszym ciele, tym lepsza flora bakteryjna w jelitach. Spożywanie "krwi roślin" wspiera proces leczenia miażdżycy. Jest ona również uznawana za specyfik leczący raka, ponieważ zapobiega występowaniu zmian patologicznych w naszym DNA i hamuje przekształcanie się zdrowych komórek w rakowe.

Właściwości zdrowotne chlorofilu

Chlorofil znany jest z tego, że zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę. Ma działanie oczyszczające (wspiera proces oczyszczania wątroby i jelit), usuwa toksyny z organizmu, w tym metale ciężkie. Odbudowuje i oczyszcza krew, zwiększa jej krzepliwość, reguluje ciśnienie tętnicze i wzmacnia układ krwionośny. Pomaga kobietom uregulować cykl miesiączkowy. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie tarczycy oraz trzustki. Niweluje działanie karcynogenów, tj. czynników rakotwórczych. Neutralizuje szkodliwy wpływ białka oraz nieprzyjemny zapach ciała. Systematyczne spożywanie zielonego pigmentu, wzmocni nasz organizm i korzystnie wpłynie na nasz system immunologiczny. "Krew roślin" jest źródłem energii i pomaga w leczeniu anemii. Oprócz tego pobudza laktację u kobiet karmiących. Ponadto ma działanie regenerujące, wpływa na odnowę komórek i niszczy wolne rodniki, które odpowiadają za starzenie się skóry. Pobudza wytwarzanie witamin A, E i K. Jest także idealnym środkiem do walki z zakwaszeniem organizmu.

Suplement diety - chlorofil w płynie

Obecnie najbardziej rozpowszechnioną formą chlorofilu, jest ten do picia. Istnieją różne specyfiki na rynku, które składają się z różnych wartościowych składników. W skład takich suplementów najczęściej wchodzą: jęczmień (odpowiedzialny za równowagę kwasowo-zasadową w organizmie), chlorella (największe źródło chlorofilu, bogata w aminokwasy, oczyszczająca organizm) i lucerna bogata w białko. Taki suplement możemy zastosować, gdy chcemy zregenerować cały organizm (dowiedz się więcej na: skład i opinie naukowe) Zażywając płyną formę tego suplementu możemy w szybki sposób zapewnić sobie zdrowie na cały dzień!

Chlorella – najbogatsze źródło chlorofilu

Chlorella polecana jest ludziom, którzy mają problemy z jelitami i wątrobą. Mogą ją też stosować palacze i osoby nadużywające alkoholu. Chlorella jest zieloną algą z Dalekiego Wschodu i stanowi najbogatsze źródło zielonego pigmentu na całej naszej planecie (od 3 do 5% czystego chlorofilu). Charakteryzuje się głębokim zielonym kolorem i posiada cenne właściwości lecznicze. Jest ona wartościową substancją, która ułatwia regenerację i oczyszcza organizm. Stosuje się ją w problemach z układem nerwowym. Znana jest ze swoich właściwości detoksykujących – pomaga pozbyć się z organizmu złogów rtęci.

Zastosowanie chlorofilu

Stosowany jest przy bólach gardła, stanach zapalnych skóry, problemach ze stawami. Jest pomocny także w leczeniu żylaków i wrzodów. Jak zostało wcześniej wspomniane, "krew roślin" usprawnia pracę wątroby, tarczycy i jelit. Warto go zastosować w swoim jadłospisie. Szczególnie polecany jest w diecie dla cukrzyków, ponieważ obniża u nich zapotrzebowanie na insulinę. Wspiera rozwój korzystnej flory bakteryjnej.
Coraz częściej jest wykorzystywany w kosmetyce. Jego pojawienie się w składzie, czyni kosmetyk prestiżowym. Jest on naturalną alternatywą dla szkodliwych i sztucznych barwników. Wykorzystuje się go w produkcji mydeł, kremów, perfum, w kosmetyce kolorowej. Idealnie sprawdzi się w kremach dla skóry tłustej, mieszanej, szarej i zmęczonej – odżywi ją, dotleni, wzmocni naczynia krwionośne. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym, wzmacnia działanie dezodorantów. Dodatkowo perfekcyjnie nawilża, wpływa na szybszą regenerację uszkodzonej skóry, sprawia, że rany się szybciej goją.

KUP JUŻ TERAZ
INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

DuoLife Dzień i Noc

Suplement Diety
w płynie

Zobacz już teraz

DuoLife Chlorofil

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Kup już teraz

Vita C

Suplement Diety
750 ml Forma Płynna

Zobacz już teraz